Materiálové vlastnosti

Okapové žlaby PVC vyrobené firmou Plastmo jsou vyráběny z recyklovatelného tvrdého PVC neobsahujícího žádná změkčovadla. Výrazným rysem PVC je, že nekoroduje a nereaguje při styku s jinými materiály. Všechny produkty Plastmo jsou vyráběny s ohledem na životní prostředí, splňují normy ISO 9001 a ISO 14001.

Okapové žlaby PVC jsou odolné i proti extrémně nízkým teplotám a zatížení sněhem a ledem. Nehrozí nebezpečí potrhání mrazem. Mohou být montovány v jakémkoliv prostředí, mají přirozenou odolnost proti slunečnímu ultrafialovému záření.

plastový okap
Plastový okap – profil

Charakteristický tvar předního okraje našeho okapového žlabu je důležitý patentovaný detail, kterým se vyznačuje naše provedení žlabů. Ten zajišťuje přímost i rovinnost přední hrany a vynikající tuhost okapu.

Sortiment okapového systému

Žlaby jsou k dispozici ve velikosti č. 10, č. 11 a č. 12, odpadní trubky o průměru 75 mm, 90 mm a 110 mm.
Barevném provedení si můžete vybrat šedé, bílé, grafitové, hnědé a černé.

Barvy okapů
Barvy okapů

Firma Plastmo má odborné zkušenosti s výrobou speciálních tvarovek a proto nabízí více méně všechny tvary speciálních tvarovek z PVC podle přání zákazníka. Řešení okapů Plastmo je vhodné jak pro zakryté, tak pro pohledu vystavené systémy. Současný kompletní sortiment umožňuje nalézt vhodná řešení i pro ty nejnáročnější rozsáhlé projekty.

Volba rozměru okapu

Plocha střechy a poloha svodu určuje velikost okapových žlabů. Při volbě nových okapů se ujistěte, že rozměry okapového systému odpovídají velikosti odvodňované plochy. Odvodňovaná plocha je rovna velikosti střešního povrchu. Tuto plochu potřebujete znát, abyste mohli správně nadimenzovat systém odvodnění. Účinnost odvodnění závisí na poloze a počtu dešťových svodů, protože voda je odváděna tím rychleji, čím je kratší vzdálenost k nejbližšímu žlabovému výstupu. Aby splňovaly co nejvíce požadavků, jsou okapy Plastmo k dispozici ve třech velikostech: č. 10, č. 11 a č. 12.

Okapy velikosti 10

Tato velikost okapů se používá pro menší objekty jako jsou garáže, kůlny, skleníky, přístavby a malé rodinné domky.

Okapy velikosti 11

Nejoblíbenější rozměry okapů, které vyhovují jak odvodňovací kapacitou tak i svým vzhledem pro většinu obvyklých objektů a domů.

Okapy velikosti 12

Tato velikost okapů se často používá pro velmi rozsáhlé střešní plochy, jako jsou sídlištní domy a haly s velkým rozestupem mezi dešťovými svody. Používají se i u rodinných domů, kde tloušťka střechy nebo její převis (např. betonové střešní tašky) brání řádnému odtékání vody do žlabů a docházelo by k přetékání vody přes okraj žlabu.

Doporučujeme, abyste si vypočítali velikost povrchu střechy a našli odpovídající rozměry okapů v tabulce „Odvodňovaná plocha“.

Volba velikosti okapů podle odvodňované plochy
Odvodňovaná plocha

Přehled dílů okapového systému Plastmo

V sortimentu okapového systému Plastmo najdete všechny potřebné díly k realizaci i těch nejnáročnějších projektů.

Specifikace okapového systému Plastmo

Záruka okapového systému

Na okapové žlaby z PVC poskytujeme 25 let záruky. Záruka se vztahuje na výrobní a materiálové vady, v důsledku kterých dochází k zatékání.